top of page

İhracat Teşvikleri

İhracat Teşvikleri, Ticaret Bakanlığı tarafından ihracat gerçekleştiren sermaye şirketlerine yönelik verilen teşviklerdir. Birçok farklı kalemde sağlanan teşviklerle firmaların yurt dışına yönelik yaptıkları harcamalar desteklenirken, ihracat miktarlarının artırılması ve döviz getirilerinin artırılması hedeflenmektedir. Sizlerde bu teşviklerden faydalanabilir ve aldığınız desteklerle firmanızın ihracat kapasitelerini artırabilirsiniz. Sizlerde ihracat teşviklerinden yararlanmak istiyor ve koşullarını merak ediyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Image by NeONBRAND

Tanıtım Desteği

Destek Oranı: %50

Destek Tutarı: 2.500.000 TL / Yıllık

Yurtdışına yönelik olarak gerçekleştirilen tanıtım çalışmalarınıza ait giderleriniz bu teşvik altında desteklenmektedir. Bu tanıtım faaliyetleri arasında sosyal medya ve internet reklamları, web ve sosyal medya tasarımları, katalog, broşür, dergi, televizyon ve radyo reklamları sayılabilmektedir.

Patentability Search

Yurt Dışı Marka Tescil Desteği

Destek Oranı: %50
Destek Tutarı: 750.000 TL /Yıllık

Yurt içinde tescil ettirilmiş markalarınızın yurt dışında tescili ve korunmasına ilişkin tüm zorunlu giderleriniz bu teşvik altında desteklenmektedir.

Image by Erik Mclean

Birim Desteği

Destek Oranı : %50
Destek Tutarı: 2.000.000 TL / Yıllık

Yurt dışında kiralanan ofis, mağaza, showroom, depo vb. yerlere ait kira giderleriniz bu teşvik altında desteklenmektedir.

Accounting Documents

Pazara Giriş Belgesi Desteği

Destek Oranı: %50
Destek Tutarı: 4.000.000 TL /Yıllık

Yurt dışı pazarına girişte zorunlu olan ya da müşterilerin talep ettiği kalite/can/mal güvenliğine ilişkin belgeler ile zorunlu test / analizlere ilişkin giderleriniz bu teşvik altında desteklenmektedir.

Trade Show Hosting

Yurt Dışı Fuar Desteği

Destek Oranı:%50
Destek Tutarı: 

Genel Nitelikli Fuarlar 150.000 TL

Sektörel Nitelik Fuarlar 250.000 TL

Prestijli Fuarlar 250.000 TL 

Yurt katılım sağlanan fuarlara ilişkin stant ücretleriniz bu teşvik altında desteklenmektedir.

Businessman

Yurt İçi Fuar Desteği

Destek Oranı: %50
Destek Tutarı: 80.000 TL /Yıllık

Yurt içi katılım sağladığınız en fazla 3 fuara ilişkin yer kirası ve stant ücretleriniz bu destek altında desteklenmektedir.

bottom of page